«ЭКСПО-2017» қонақтары Елбасы кітапханасының Музейінде

Елбасы кітапханасының Музейі «Астана ЭКСПО-2017» халықаралық мамандандырылған көрмесіне Қазақстанның әр өңірлерінен, алыс және таяу шетелдерден келген қонақтарды белсенді түрде қарсы алуда. Келушілердің саны күн сайын артып келеді.

Бүгін Қазақстан Республикасы Президентінің Астанадағы алғашқы резиденциясында (Елбасы кітапханасы Музейінің ғимараты) Шығыс Қазақстан және Атырау облыстарының қонақтары тәуелсіз Қазақстанның тарихымен танысты.

Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы Выдриха ауылының орыс тілі және әдебиеті пәнінің мұғалімі Ирина Циглер, Астанадағы сапарынан алған әсерлерімен бөлісті: «Біз кеше «ЭКСПО-2017» көрмесін тамашаладық. Қазақстандық павильон айрықша әсер қалдырды: өзгеше, әсерлі, әдемі. Біздің балаларға өте ұнады. Көрме тамаша ұйымдастырылған. Әрқашан көмек көрсетуге дайын жас еріктілер бар. Әрине, бір тәулік ішінде бүкіл көрмені көріп шығу мүмкін емес».

Елбасы кітапханасы Музейінің қызметкерлеріне жеке алғыс айтылды: «Бұл менің Музейге екінші келуім. Музейде бәрі өте қызықты. Балалар үшін Мемлекет басшысының өскен және оқыған ортасы, жұмыс істеген орны ерекше қызығушылықты тудырады. Маған Президенттің балалық шағындағы, оның отбасымен бірге түскен фотосуреттері ұнады. Экспозициялар жаңартылып тұрады, келушілер әрдайым жаңа фотосуреттер мен құжаттарды көре алады».

Атырау облысының 10 сынып оқушысы Әйгерім Мадьярова Президенттің өмірі мен қызметі туралы бірқатар жаңа ақпараттармен танысқанын атап өтті: «Кітапхана қызметкерлеріне қызықты әрі танымды экскурсиялар үшін алғысымды білдіремін».

Семей қаласының тұрғыны Гүлжанат Толысбаева отбасымен бірге Астана мен халықаралық көрмені көру үшін аранайы келіп отыр.

Оған айрықша әсер қалдырған Музейдегі музыкалық аспаптар көрмесі: «Тамаша! Біздің шеберлердің дарындылығы таңқалдырады. Әрбір домбыра немесе қобыз пішіні немесе материалы бойынша қайталанбайды. Сонымен қатар, барлық жерде мазмұнды түйіндемелер, этикетаж, фотожиектемелер, инсталляциялар мен сенсорлық киоскілер – бәрі түсінікті және қолжетімді».

Елбасы кітапханасының Музейін тамашалау ұмытылмас әсер қалдырды: «Бұл менің алғаш рет келуім. Мемлекет басшысының бұрынғы жұмыс кабинетін көру, ел үшін маңызды шешімдер қабылданған алғашқы резиденцияда болу мен үшін есте қаларлық сәт болды».