2017 жылдың 2 маусымында Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының музейінде «Астана жастары» КМК және «Хаттама мектебі» белсенді жастарының қатысуымен «Еріктілер күні» өтті. Іс-шара бағдарламасы мазмұнды әрі қызықты дәріс-сұхбаттан, экскурсия-тренинг пен квесттен тұрды.

2017 жылдың 2 маусымында Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының музейінде «Астана жастары» КМК және «Хаттама мектебі» белсенді жастарының қатысуымен «Еріктілер күні» өтті. Іс-шара бағдарламасы мазмұнды әрі қызықты дәріс-сұхбаттан, экскурсия-тренинг пен квесттен тұрды.

Еріктілер үшін  «Қазақстан жастары мықты және жауапты тұлғалардың Ұлтын қалыптастыру жолында» атты тақырыпта Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының бірінші орынбасары, саяси ғылымдар докторы,  профессор Әмірхан Рахымжанов дәріс оқыды. Ол өз сөзінде  алдағы келе жатқан халықаралық EXPO-2017 көрмесінің маңыздылығына, еріктілер қозғалысының рөліне ерекше тоқталып, өзінің өмірлік тәжірибесімен ж»не көшбасшылық ұғымы жайлы пікірімен бөлісті:

Кез келген салада көшбасшы атануға болады. Әрдайым өзіңді дамытып, көп оқу қажет. Біз үшін Елбасымыз басты өнегелі тұлға. Президентіміз тынымсыз еңбектің, мықты күш-жігердің, білімге деген талпыныстың арқасында қарапайым жұмысшыдан Мемлекет басшысына дейінгі жолдан өтті.  Елбасының сарабдал саясаты арқасында еліміз қысқа уақыт ішінде үлкен жолды бағындырып, әлемде құрмет пен мәртебеге ие болды.  Сіздерге тәуелсіз Қазақстанның толайым табыстарын сақтау және оны көбейту қажет. Оған әрқайсыларыңыз өз үлестеріңізді қоса аласыздар.

Сонымен бірге Әмірхан Рахымжанов жастарға қажетті құзыреттер мен дағдыларды белгіледі:

– Бәсекеге қабілетті азаматтар – бәсекеге қабілетті мемлекет. Бүгінде шет тілдерін үйренудің маңыздылығы артты. Оның арқасында заманауи білім мен  технологияларды меңгеруге жол ашылады. Шет тілін әрбір адам үйрене алады. Мәселен, мен ағылшын және жапон тілдерін білемін. Тілді меңгеру үшін ерекше жағдайды күтудің қажеті жоқ, оған бүгіннен кірісіп, біртіндеп мақсатқа қол жеткізесіздер. Соынмен бірге кітап оқу  әрбір адамның пайдалы дағдысы мен әдетіне айналуы қажет. Олардың ішінде үздігін таңдай білу маңызды.

Дәріс сырлы сұхбат түрінде өтті. Еріктілер асқан қызығушылық танытып, өздерінің сауалдарын жолдап, ақыл-кеңес сұрады.

«Волонтер EXPO: e-generation» ҚҚ төрағасы Валихан Бахретдинов Елбасы кітапханасына еріктілік қозғалысына қолдау үшін алғыс білдірді. Оның айтуынша, Елбасы кітапханасы мен Музей ғимаратында сақталған жәдігерлер еліміздің тарихын паш етеді. Дәл осы жерде Мемлекет басшысы еліміз үшін аса маңызды құжаттарға қол қойып, тағдырлы шешімдерді қабылдады.

ЭКСПО-2017 міндеттерінің бірі – шетелдік меймандарды еліміздің мәдениетімен және тарихымен таныстыру. ЭКСПО нысандары арасында Елбасы кітапханасы да бар. Еріктілер келушілерге көрнекі орындарды көрсетіп, олар жайлы әңгімелеу үшін Елбасы кітапханасы музейінің қызметкерлері іс-шараның екінші бөлімінде әртүрлі бағдарлар бойынша экскурсия өткізу бойынша тренинг ұйымдастырды.

«Еріктілер күнінің» шарықтау шегі – «Уақыт сермері» атты квесті болды. Квесттің мақсаты экспозициялық залдардағы жасырылған мемлекеттің егемендігін білдіретін кілт сөздерді тауып, әртүрлі ойжұмбақ тапсырмалардың шешімін табу болды.

Іс-шараның соңында қатысушыларға сертификаттар, «Көшпенділер» трилогиясы және Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының Кітапханасы еріктілерінің формасы берілді.